Τετάρτη 26 Ιουνίου 2013

Στο final four Κρήτης οι Παγκορασίδες του ΓΑΣΜ

Τρία στα τρία φέτος για τις μικρές του ΓΑΣΜ που κατάφεραν, να κερδίσουν τον τίτλο του Πρωταθλητή του Νομού Ηρακλείου και να  φτάσουν στην τελική φάση, τόσο του πρωταθλήματος Νεανίδων και Κορασίδων, όσο
και σε αυτό των Παγκορασίδων που βρίσκεται σε εξέλιξη.
Τα μηνύματα που έρχονται από το μεσαρίτικο Σύλλογο για το μέλλον του βόλεϊ στην περιοχή του κάμπου είναι άκρως αισιόδοξα. Ας μην ξεχνάμε, τις Νεανίδες που στην αρχή της σεζόν, σε ένα πρωτάθλημα με λιγοστούς αγώνες,  έχασαν μέσα στο Ρέθυμνο σε ένα Τελικό όπου ουσιαστικά αγωνίστηκαν χωρίς προπονητή. Αξέχαστη ωστόσο θα μείνει και η φετινή παρουσία των Κορασίδων, όπου οι μικρές του ΓΑΣΜ μπορεί να έχασαν σε ένα συγκλονιστικό τελικό μέσα στα Χανιά, ωστόσο κέρδισαν τις εντυπώσεις με την αγωνιστικότητά τους αφού μέσα στο παρκέ τα έδωσαν όλα, χωρίς να καταφέρουν τελικά να σηκώσουν το τρόπαιο!
Σειρά τώρα έχουν οι πιο μικρές ηλικίες, οι παγκορασίδες οι οποίες μετά από μια εκπληκτική πορεία στο φετινό πρωτάθλημα κέρδισαν τον τίτλο του πρωταθλητή  Νομού Ηρακλείου και την Παρασκευή στους ημιτελικούς του F4 στη Σητεία διεκδικούν μια θέση στον Τελικό!
Να σημειωθεί ότι το Final Four για την ανάδειξη του πρωταθλητή Παγκορασίδων αγωνιστικής περιόδου 2012-2013 της ΕΣΠΕΚ  συνδιοργανωτής είναι ο ΑΟ ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ, ενώ θα συμμετέχουν οι τέσσερις ομάδες που κατέκτησαν την 1η θέση στον καθένα από τους τέσσερις ομίλους της α΄ φάσης του πρωταθλήματος
Α όμιλος: ΑΟ ΚΥΔΩΝ, Β' όμιλος: ΝΑΟ ΣΟΥΔΑΣ, Γ όμιλος: ΓΑΣ ΜΕΣΣΑΡΑΣ, Δ΄ όμιλος: ΣΗΤΕΙΑΚΟΣ ΑΟ.