Κυριακή 17 Φεβρουαρίου 2013

Σημαντικό «διπλό» για την Μεσαρά επί του Χάνδακα (VIDEO)

Σε ένα κρίσιμο βαθμολογικά παιχνίδι η Μεσαρά του Στέλιου Καρκανάκη πέτυχε μεγάλης βαθμολογικής σημασίας νίκη στο Λίντο επί του Χάνδακα με 67-63, που ουσιαστικά δίνει "μαξιλαράκι" πρόκρισης στην τελική φάση του πρωταθλήματος Ανδρών της ΕΚΑΣΚ, αφού ισοβάθμησε με τον Χάνδακα και το Δειλινό στην 2η θέση.
Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο στο πρώτο δεκάλεπτο, αλλά στην συνέχεια οι φιλοξενούμενοι πάτησαν γκάζι και προηγήθηκαν 30-26 στο ημίχρονο και 56-38 στο τρίτο δεκάλεπτο.

Η ομάδα του Α.Πινακουλάκη, αντέδρασε στην τελευταία περίοδο, ροκάνισε την διαφορά αλλά δεν κατάφερε να την ανατρέψει και να πάρει την νίκη.

ΧΑΝΔΑΚΑΣ - ΜΕΣΣΑΡΑ 63 - 67  Ημ.26 - 30
ΔEΚΑΛΕΠΤΑ: 17 - 15, 09 - 15, 12 - 26,25 - 11.
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΓΙΑΝΝΑΚΟΥΔΑΚΗΣ - ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑ Ε.

ΧΑΝΔΑΚΑΣ: ( ΠΙΝΑΚΟΥΛΑΚΗΣ ): ΚΟΥΡΟΥΖΙΔΗΣ 9, ΒΑΛΑΜΟΥΤΣΟΥΝΟΣ 9 (1), ΜΑΝΟΥΣΑΚΗΣ, ΡΕΝΤΟΥΜΗΣ, ΤΣΑΓΚΑΡΑΚΗΣ 4, ΣΗΦΑΚΗΣ 4, ΒΙΣΚΑΔΟΥΡΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ18 (2),ΒΕΡΓΕΤΑΚΗΣ 12, ΒΙΣΚΑΔΟΥΡΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 2, ΚΑΠΕΤΑΝΑΚΗΣ 2.

ΜΕΣΣΑΡΑ: (ΚΑΡΚΑΝΑΚΗΣ):ΚΟΛΟΥΤΖΑΚΗΣ 18(1), ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ 16 (3), ΧΑΡΑΛΑΜΠΑΚΗΣ 3, ΚΑΤΣΑΜΠΡΑΚΑΚΗΣ 15 (2), ΜΑΚΡΑΚΗΣ 4 (1), ΚΑΜΠΙΤΑΚΗΣ, ΠΑΝΤΕΡΗΣ 5,ΔΑΡΙΒΙΑΝΑΚΗΣ, ΣΤΕΦΑΝΟΥΔΑΚΗΣ 6.